Rok w lesie

31,00 zł

Autor:
Emilia Dziubak
Ilustrator:
Emilia Dziubak
Wiek:
3-6
Rok wydania:
2015
Format:
23cm x 31cm
Liczba stron:
28
Oprawa:
twarda
wydawca:
Nasza Księgarnia
isbn:
9788310127136

Wyślij do znajomego

Rok w lesie

Rok w lesie

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich małych (3-6 lat) miłośników zwierząt i rysunków Emilii Dziubak. Dowiecie się z niej: jakie zwierzęta zamieszkują nasze lasy; jak wyglądają ich domy; co lubią jeść; jakie mają talenty.

Odbiorca: :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Wrażenia z lektury

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich małych (3-6 lat) miłośników zwierząt i rysunków Emilii Dziubak. Dowiecie się z niej: jakie zwierzęta zamieszkują nasze lasy; jak wyglądają ich domy; co lubią jeść; jakie mają talenty (Czy wiecie, który z ptaków jest najwierniejszy? lub Kto urządza najpiękniejsze koncerty? a może Kto jest mistrzem sprzątania?) Poprzez kolejne dwanaście miesięcy (dwanaście zachwycających szczegółami dwustronicowych obrazów) podpatrujemy ten sam fragment lasu, jego stałych mieszkańców, gości, zmieniającą się pogodę. “Rok w lesie” możemy “czytać” na wiele sposobów. Przypatrując się całej scenerii pod kątem zmieniających się pór roku. Tropiąc wybranego zwierza - jego pozycje na planszach, rytm czuwania i snu, upodobania kulinarne i miłosne, zwyczaje. Bohaterów jest aż czterdziestu dziewięciu! Mamy więc czterdzieści dziewięć historii do prześledzenia i opowiedzenia, plus kilka zagadek do wyjaśnienia (np. gdzie się podziały rogi łosia?)

Książka jest przyjazna już dla najmłodszych przyrodników, których małe rączki, nawet z dość sporym entuzjazmem, mogą wertować w tę i we wtę kartonowe karty, bez strachu o podarcie, czy zgniecenie.