Osobliwy świat chrząszczy

Autor:
Katarzyna Bajerowicz
Ilustrator:
Katarzyna Bajerowicz
Wiek:
6-9, 9-12
Format:
22cm x 30cm
Liczba stron:
28
Oprawa:
twarda
wydawca:
Lasy Państwowe
isbn:
9788394289898

Wyślij do znajomego

Osobliwy świat chrząszczy

Osobliwy świat chrząszczy

Na dwustronicowych obrazach “Osobliwego świata chrząszczy” możemy podglądać głównych bohaterów w ich życiowych rolach. Krótkie opisy, sformułowane prostym, aczkolwiek niepozbawionym czułości językiem, koncentrują się na wielkości, diecie i miejscu zamieszkania urokliwych owadów. Do książki dołączona jest płyta z sympatycznym głosem autorki.

Odbiorca: :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Wrażenia z lektury

Po fantastycznym świecie chrząszczy pragnie nas oprowadzić Katarzyna Bajerowicz, znana polska ilustratorka, specjalistka od wszelkiego rodzaju stworzeń małych i dużych (“Opowiem ci mamo co robią mrówki”, “Opowiem ci mamo co robią żaby”, “Opowiem ci mamo skąd się bierze miód”, “Drzewo”, “Opowiadania o zwierzętach”, “Życie lasu’, “Sekretne życie ptaków”). Potrafi ona dokonać czegoś na pozór niemożliwego, a mianowicie namalować dane zwierzę w taki sposób, że nie ma żadnych wątpliwości co to za gatunek, a nawet odmiana, w dodatku osobnik ten nic nie traci ze swego baśniowego emploi, ba można by rzec, iż jeszcze do tego wszystkiego pewna doza indywidualności wyziera mu z oczu.

Na dwustronicowych obrazach “Osobliwego świata chrząszczy” możemy podglądać głównych bohaterów w ich życiowych rolach. Krótkie opisy, sformułowane prostym, aczkolwiek niepozbawionym czułości językiem, koncentrują się na wielkości, diecie i miejscu zamieszkania urokliwych owadów. Do książki dołączona jest płyta z sympatycznym głosem autorki. Moich małych entomologów pozycja ta zachwyciła.