Księżycolud

Autor:
Tomi Ungerer
Ilustrator:
Tomi Ungerer
Wiek:
3-6
Rok wydania:
2011
Format:
22cm x 30cm
Liczba stron:
44
Oprawa:
twarda
Tłumaczenie:
M. Rusinek
wydawca:
Format
isbn:
9788361488682

Wyślij do znajomego

Księżycolud

Księżycolud

Odbiorca: :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Wrażenia z lektury

Tomi Ungerer jest jednym z najznakomitszych autorów książek dla dzieci. Został uhonorowany tzw. Noblem literatury dziecięcej (Hans Christian Andersen Award). To najważniejsze, międzynarodowe wyróżnienie przyznawane przez jury składające się ze specjalistów. Ten wybitny pisarz i jeszcze lepszy ilustrator jest szczególnie wrażliwy na wszelkie przejawy dyskryminacji, czy naruszenia godności osobistej. W swoich utworach przybliża najmłodszym trudne sprawy, takie jak wojna, czy wrogie podejście do obcych. Robi to z wielkim taktem, w sposób prosty i chwytający za serce jednocześnie. Mówi do dzieci ich językiem, przy pomocy obrazów z ich świata: pluszowego misia, zbójców, księżycoluda, uwrażliwia małe serca na krzywdę Innych.

"Księżycolud" czuje się nieco znudzony monotonią księżycowego życia, obserwując z góry tańczących i śmiejących się ludzi postanawia do nich dołączyć. Jednak ziemianie nie są gotowi na taką wizytę...

Uwaga. Książka nie kończy się happy endem na siłę. Traktuje młodego odbiorcę z należnym mu szacunkiem, w związku z czym zakończenie jest i wiarygodne psychologicznie i wartościowe literacko.