Kamyki Astona

Autor:
Lotta Geffenblad
Ilustrator:
Lotta Geffenblad
Wiek:
3-6
Rok wydania:
2015
Format:
20cm x 27cm
Liczba stron:
25
Oprawa:
twarda
Tłumaczenie:
H. Dymel-Trzebiatowska
wydawca:
EneDueRabe
isbn:
9788392746249

Wyślij do znajomego

Kamyki Astona

Kamyki Astona

Odbiorca: :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Wrażenia z lektury

Kojarzycie reklamę Ikea gdzie wyrzucona na bruk stara, nikomu niepotrzebna lampa tęsknym okiem patrzy w okno na swoją następczynię? Melancholijna muzyka, strugi deszczu i komentarz śmieciarza: “Jeżeli zrobiło się Wam żal tej lampy, to dlatego, że jesteście nienormalni!” No więc jestem nienormalna. Już się przyzwyczaiłam. Nadwrażliwość nie jest taka zła, choć bywa męcząca. Dookoła taka wielość bytów, którymi można by się poprzejmować…

Podobny sposób widzenia, czy może raczej odczuwania świata, cechuje Astona, bohatera książki Lotty Geffenblad. Mały wrażliwiec - fakt, że jest akurat psem, a nie na przykład orangutanem, czy człowiekiem, nie ma wielkiego znaczenia - bardzo intensywnie doświadcza świata, wszystkimi zmysłami chłonie otaczającą rzeczywistość, która w zamian odsłania przed nim tajny język niewypowiedzianych emocji, wrażeń i potrzeb płynących nieprzerwanym strumieniem od innych Istnień. Zwłaszcza od kamieni. Je rozumie najlepiej. Troszczy się o nie z wzruszającą bezkompromisowością trzylatka. Na podziw zasługują również jego rodzice, którzy, z szacunkiem dla uczuć dziecka, znoszą tę lawinowo rosnącą inwazję zziębniętych, smutnych i samotnych lokatorów. Pewnego dnia - gdy w domu nie ma już gdzie łapy postawić - wpadają na ciekawy pomysł. Chcecie wiedzieć jaki?

Nigdy nie wiadomo co może się w rodzicielskim życiu przydać, zwłaszcza jeśli wydaliście na świat istoty obdarzone takim darem jak Aston.