Wdzięczny kwiat

Wdzięczny kwiat Zobacz większe
Autor:
Sarolta Szulyovszky
Ilustrator:
Sarolta Szulyovszky
Wiek:
6-9
Rok wydania:
2011
Format:
17cm x 20cm
Liczba stron:
20
Oprawa:
twarda
Tłumaczenie:
S. Stachowski
wydawca:
Namas
isbn:
9788362537068

Wyślij do znajomego

Wdzięczny kwiat

Wdzięczny kwiat

Magiczna opowieść o przemijaniu i odradzaniu się, a zarazem piękny hołd złożony prababci przez wnuczkę.

Odbiorca: :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Wrażenia z lektury

Magiczna opowieść o przemijaniu i odradzaniu się, a zarazem piękny hołd złożony prababci przez wnuczkę. Sarolta Szulyovszky dzieli się z nami prawdziwą historią ze swojego dzieciństwa. Gdy była mała w ogrodzie jej babci i dziadka pojawił się niezwykły kwiat, “nienależący ani do roślin dzikich ani szlachetnych. Ponad wszelką wątpliwość sztuczny”. Jego istnienie w tajemniczy sposób związane było z istnieniem prababci Kato. Wydawało się, że pojawił się specjalnie dla niej, by dawać radość i wzruszenie.  Aż pewnego dnia oboje zniknęli…

W 2008 roku książka zdobyła pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pisarzy i Ilustratorów Książek dla Dzieci “11º Concorso Internazionale Syria Poletti: Sulle ali delle farfalle” w kategorii książek dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.  

Kierując się zasadą N. Ezekiela, a zarazem myślą przewodnią wydawnictwa Namas: “Jeśli jesteś niezadowolony, powiedz nam. W przeciwnym razie powiedz innym” chciałabym oznajmić: Szczęśliwa jestem, że Wasze książki, małe dzieła sztuki, opowiadające o pięknie wielokulturowego świata, są w naszej księgarni.