Tatsu Taro, syn smoka

Autor:
Miyoko Matsutani
Ilustrator:
Piotr Fąfrowicz
Wiek:
6-9, 9-12
Rok wydania:
2010
Format:
19cm x 24cm
Liczba stron:
119
Oprawa:
twarda
Tłumaczenie:
Z. Kiersnowski
wydawca:
Media Rodzina
isbn:
9788372783752

Wyślij do znajomego

Tatsu Taro, syn smoka

Tatsu Taro, syn smoka

Odbiorca: :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Wrażenia z lektury

Miyoko Matsutani była znaną zbieraczką japońskich legend, zapisywała ustne opowieści mieszkańców starej prowincji Shinshu aby je ocalić od zapomnienia. Na tej kanwie tkała swoje baśnie. Szkoda, ze tylko jedną z nich przetłumaczono na język polski. Może doczekamy się jeszcze tłumaczenia "Sekretów starego strychu", "Lisiego wesela" lub "Rybaka w głębinach". Jako jedna z niewielu pisarek wyróżniona aż pięciokrotną nominacją do Małego Nobla.

Tatsu Taro dni upływają na beztroskiej zabawie, nie zauważa biedy szerzącej się wokół. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Gdy dowiaduje się, że jego matka została zamieniona w smoka - postanawia ją odnaleźć.

Książka jest przykładem znakomicie wykonanego dzieła sztuki edytorskiej. Forma idealnie koresponduje z treścią. Minimalistyczne akwarele Piotra Fąforowicza, typografia tekstu, numeracja stron, zakładka tworzą spójną całość. Nawet logo wydawnictwa ładnie się wpisuje w japońską estetykę.

Zwykle czytamy wieczorem jeden rozdział jakiejś dłuższej książki. Patrząc na spis treści sądziłam, że przed nami trzy tygodnie miłej lektury."Tatsu Taro" przeczytaliśmy w trzy dni. Ani my nie chcieliśmy przestać czytać, ani dzieci nie chciały przestać słuchać.