Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata Zobacz większe
Autor:
Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Ilustrator:
Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wiek:
6-9, 9-12
Rok wydania:
2012
Format:
28cm x 38cm
Liczba stron:
108
Oprawa:
twarda
wydawca:
Dwie Siostry
isbn:
9788363696641

Wyślij do znajomego

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Odbiorca: :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Wrażenia z lektury

Atlas zawiera mapy: Świata, Europy, Islandii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Polski, Czech, Francji, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, Rumunii, Grecji, Azji, Rosji, Mongolii, Chin, Nepalu, Indii, Tajlandii, Japonii, Jordanii, Afryki, Maroka, Egiptu, Ghany, Tanzanii, Namibii, Republiki Południowej Afryki, Madagaskaru, Ameryki Północnej, Kanady, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Meksyku, Ameryki Południowej, Ekwadoru, Peru, Brazylii, Chile, Australii i Oceanii, Australii, Nowej Zelandii, Fidżi, Arktyki, Antarktydy. Dodatkowo na końcu książki znajduje się 198 wizerunków flag państwowych.

Pomysł uproszczenia "dorosłych" map i zapełnienia ich miniaturowymi obrazkami odzwierciedlającymi podstawowe informacje na temat danego obszaru z architektury, literatury, malarstwa, historii, archeologii, zoologii, botaniki, mody, sportu, techniki i wielu innych dziedzin jest genialny. 

Przykładowo na mapie Szwajcarii obok rzeczy dość jednoznacznie kojarzących się z tym krajem takich jak: czekolada, fondue, zegarki, Eiger, czy Matterhorn, znajdziemy rzadziej przywoływane ciekawostki. Czy wiecie, że musli zostało wymyślone właśnie w Szwajcarii? Lub, że w jednym z kantonów mówi się po retoromańsku? Albo, że w Genewie znajduje się najwyższa fontanna w Europie, która wyrzuca wodę na wysokość 140 metrów?