czytulanki - książeczki dla dzieci

CO TO JEST?

Czytulanki to księgarnia ze starannie wyselekcjonowaną ofertą. Przedstawiamy Wam tylko najciekawsze (naszym zdaniem) tytuły, które wybraliśmy ze względu na walory literackie, intrygującą formę lub siłę tkwiącą w ilustracjach. Często są to nagradzane pozycje. Każdą z nich zaopatrzymy w osobiste wrażenia z lektury, z których, jak mamy nadzieję, pochwycicie ogólny klimat utworu. Dodajemy również kilka zdjęć ze środka, bo wiemy, że na to czekacie najbardziej.

JAK TO DZIAŁA?

Każdą książkę, grę, zestaw artystyczny dokładnie sprawdzamy aby Wam o tym opowiedzieć. W przypadku literatury jest to przede wszystkim wielokrotna lektura, długie rozmowy i zabawa w interpretację ale także mierzenie, ważenie, fotografowanie oraz wąchanie. W przypadku planszówek i akcesoriów do radosnej twórczości obowiązkowo gramy (kilka lub nawet kilkanaście razy) i zamieniamy się w artystów aby odkryć wszystkie zalety i wady produktu o czym rzetelnie będziemy was informować.

PO CO TO WSZYSTKO?

Literatura dziecięca na nowo zainteresowała mnie gdy pojawił się ktoś, komu mogłam ją czytać - moja córka. Przeglądałam strony wydawnictw w poszukiwaniu książek, które rozbudzą w małym człowieku ciekawość świata, rozpalą fantazję, pomogą uporać się z różnymi problemami, dodadzą magii wspomnieniom. Półki w pokoju dziecięcym powoli się zapełniały, a ja odkryłam, że pomimo tylu moich, rodzicielskich niedoskonałości, jest coś w czym naprawdę jestem dobra, co spaja naszą rodzinę i nie pozwala zbyt długo dąsać się z powodu nagromadzonych w trakcie dnia zgrzytów. Wieczorne czytanie i cały ceremoniał z tym związany pozwala nam wyhamować, złapać oddech i po prostu cieszyć się byciem razem. Bardzo byśmy chcieli zarazić Was tym naszym przytulankowym czytaniem.